Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza ustawa antykorupcyjna w Emiratach

Prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Chalifa ibn Zaid an-Nahajan polecił krajowemu Biuru Audytu opracowanie projektu ustawy antykorupcyjnej. Tym samym Emiraty mają zadbać o większą przejrzystość i wypełnienie obligacji wynikających z konwencji antykorupcyjnej ONZ.

Projektowane przepisy będą pierwszymi z zakresu przeciwdziałania i zwalczania korupcji w tym państwie. W ich opracowywanie mają zostać włączone także inne departamenty. Zgodnie z głoszonymi deklaracjami inicjatywa ma stanowić nowe narzędzie do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą, jak również w interesie publicznym chronić środki budżetowe.

I bez planowanej ustawy Zjednoczone Emiraty Arabskie postrzegane są jako jedno z mniej skorumpowanych państw Zatoki Perskiej. Ma to dowodzić, iż Biuro Audytu, posiadające kompetencje do zwalczania przestępczości natury korupcyjnej, traktuje swoje zadania poważnie. Dodatkowe uregulowania w kwestii łapownictwa i malwersacji finansowych mogą sprawić, iż kraj wysunie się na czoło wśród lokalnych centrów finansowych.Źródła:

http://www.emirates247.com/news/emirates/uae-to-have-anti-corruption-law-to-fight-malpractices-2012-06-05-1.461667

http://jurist.org/paperchase/2012/06/uae-plans-to-adapt-anti-corruption-law.php

http://www.out-law.com/en/articles/2012/june/uae-to-draw-up-its-first-anti-corruption-law-according-to-press-reports/

 

 

do góry