Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który próbował przekupić ich podczas interwencji, wkładając w notatnik 100 zł. Mężczyzna miał tylko odpowiadać za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, skończył jednak w policyjnej izbie zatrzymań. Za taki czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 22.00 stołeczni wywiadowcy zatrzymali na ul. Wilczej forda galaxy. Kierujący autem jechał bez świateł, więc policjanci podjęli decyzję o ukaraniu mężczyzny mandatem i punktami karnymi. 43-letni Wojciech R. mówił policjantom, by odstąpili od ukarania. W trakcie interwencji policjanci przebadali również trzeźwość kierowcy. Mężczyzna odmówił przyjęcia nałożonego przez funkcjonariuszy mandatu i powiedział, że może zapłacić na miejscu. Kiedy policjant otworzył swój notatnik służbowy mężczyzna włożył do niego 100 zł, mówiąc, że to dla funkcjonariusza.

Wojciech R. został zatrzymany. Już po tym fakcie powiedział, że jeśli 100 zł to mało może dołożyć. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj policjanci ze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawią mu zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu.


Zobacz artykuł na stronie Komendy Stołecznej Policji

do góry