Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Koalicja Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciwko Korupcji

Dnia 5 grudnia 2022 roku Integrity Initiatives International (III) jest przedmiotem międzynarodowej dyskusji na temat utworzenia Międzynarodowego Sądu Antykorupcyjnego. Zwolennicy tej propozycji przedstawili swoje pomysły w dokumencie zatytułowanym "The Progressing Proposal for an International Anti-Corruption Court" [Postępy w pracach nad wnioskiem dotyczącym Międzynarodowego Sądu Antykorupcyjnego].

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Koalicji Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciwko Korupcji.

 

Dnia 21 grudnia 2022 roku odbyło się 5. Spotkanie Regionalne Koalicji UNCAC dla Europy: "Zapobieganie korupcji w zamówieniach publicznych".

17 uczestników z sieci europejskiej badało obecne przeszkody w osiągnięciu zmiany paradygmatu w kierunku  transparentnych systemów zamówień publicznych. Na podstawie przykładów regionalnych i krajowych przeanalizowano kilka sposobów, za pomocą których organizacje antykorupcyjne monitorują i wprowadzają rozwiązania na rzecz większej otwartości w zamówieniach publicznych.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Koalicji Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciwko Korupcji.

 

  • UNCA
do góry