Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Światowe Badanie Uczciwości w Biznesie 2022

Uczciwość w biznesie jest wysoko ceniona przez przedstawicieli kadry kierowniczej wyższego szczebla oraz pracowników na całym świecie – wynika z najnowszej edycji "Światowego Badania Uczciwości w Biznesie 2022" przeprowadzonego przez EY.

  • Światowe Badanie Uczciwości w Biznesie 2022, Źródło: www.ey.com
    Światowe Badanie Uczciwości w Biznesie 2022, Źródło: www.ey.com

Rekordowo duży odsetek ankietowanych w Polsce – 98% i 97% na świecie uważa, że uczciwość jest w ich firmie ważna. Równolegle, 63% respondentów w Polsce i 55% na świecie twierdzi, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy standardy etyczne pogorszyły się lub pozostają na obecnym poziomie, a 32% ankietowanych z Polski i 41% na świecie uważa, że pandemia koronawirusa utrudnia firmom funkcjonowanie w sposób etyczny.

Wnioski wynikające z raportu wskazują, że aktualnie więcej firm niż kiedykolwiek docenia wartość uczciwości w biznesie. Wielu ankietowanych uważa jednak, że pandemia koronawirusa spowodowała dodatkowe wyzwania, utrudniające prowadzenie biznesu w sposób etyczny. Badanie pokazuje także rosnącą dysproporcję pomiędzy deklaracjami liderów organizacji a ich rzeczywistym postępowaniem. Jednocześnie wyniki raportu wskazują, iż organizacje wdrażają nowe, bardziej dokładne i transparentne sposoby raportowania.

Tegoroczna edycja Światowego Badania Uczciwości w Biznesie 2022 została przeprowadzona w okresie od czerwca do września 2021 roku. W ramach badania zrealizowano 4762 wywiady w lokalnych językach z członkami zarządów, przedstawicielami kadry kierowniczej wyższego szczebla, managerami i pracownikami wybranych największych spółek z 54 krajów i terytoriów na całym świecie. W badaniu wzięło udział 100 firm z Polski.

Źródło: www.ey.com

 

Opublikowano w dniu 7.02.2022 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry