Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

W nowym roku szkolnym przywracajmy blask słowu uczciwość…

W tym wyjątkowym dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, pragniemy złożyć życzenia wszystkim Uczniom, ich Rodzicom oraz Pedagogom, przywołując myśl i słowa Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.

  • © Veneratio/Photogenica
    © Veneratio/Photogenica

„Przywracajmy blask naszemu pięknemu słowu uczciwość: uczciwość, która jest wyrazem ładu serca, uczciwość w słowie i czynie, uczciwość w rodzinie i stosunkach sąsiedzkich, w zakładzie pracy i w ministerstwie, w rzemiośle i handlu, uczciwość, po prostu uczciwość w całym życiu. Jest ono źródłem wzajemnego zaufania, a w następstwie jest także źródłem pokoju społecznego i prawdziwego rozwoju. Niech w nowych warunkach słowo to nabiera nowego, dojrzałego znaczenia”.

Fragment homilii wygłoszonej w czasie mszy św. sprawowanej podczas pielgrzymki Jana Pawła II

do Polski w czerwcu 1991 r.

 

Życzymy wszystkim Uczniom, aby zawsze towarzyszyła Wam radość i pasja w zdobywaniu nowej wiedzy. Abyście potrafili być uczciwi i mieli poczucie dumy z życia zgodnego z własnym sumieniem. Abyście zawsze mogli na sobie polegać i dbali o siebie.

Rodzicom składamy życzenia, by mądrość, uczciwość i odpowiedzialność były życiową dewizą każdego z Was. Pamiętajmy, że ludzie wychowani w atmosferze uczciwości i szacunku, mają poczucie godności własnej i godności drugiej osoby – wartości niezbędnych do poczucia wewnętrznego szczęścia.

Pedagogom pragniemy życzyć umiejętności wskazywania młodym pokoleniom autentycznych wartości życia, umiejętności poszukiwania Autorytetów i podążania za nimi oraz przekazywania najcenniejszego daru, jakim jest niewyczerpane bogactwo wiedzy.

Pragniemy również podziękować wszystkim uczestnikom konkursu „Co to znaczy być uczciwym?”, a także zaprezentować prace Laureatów.

 

 

Zobacz więcej o konkursie "Co to znaczy być uczciwym?"

 

Opublikowano w dniu 1.09.2020 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry