Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymane 2 osoby – działanie na szkodę grupy kapitałowej

Agenci CBA z Białegostoku zatrzymali 2 osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą m.in. spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej.

  • ©mirexonlife/Photogenica
    ©mirexonlife/Photogenica

To kolejna realizacja w śledztwie dotyczącym powstania szkody po stronie grupy kapitałowej poprzez wyprowadzenie składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości. Wstępne szacunki wskazują na powstanie w związku z tym procederem co najmniej 96 mln zł szkody.

Wśród zatrzymanych osób ponownie znalazł się Prezes Zarządu całej grupy kapitałowej. Do pierwszego zatrzymania doszło w sierpniu ubiegłego roku, o czym informowano w odrębnym komunikacie. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz nadużycia udzielonych uprawnień, a przez to wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w majątku polskiej grupy kapitałowej. Decyzją sądu zastosowano tymczasowe aresztowanie, które w marcu br. zmieniono na poręczenie majątkowe w kwocie 3 mln zł oraz zakaz kontaktowania się z pracownikami grupy kapitałowej. Obecnie usłyszy zarzuty m.in. nakłaniania do niszczenia dokumentów i posługiwania się fałszywymi dokumentami.

Drugą z zatrzymanych osób jest kobieta zasiadająca m.in. w radach nadzorczych dwóch spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej. Zatrzymana usłyszy zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posługiwania się fałszywymi dokumentami.

Funkcjonariusze CBA przeszukają miejsca związane z zatrzymanymi.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wydział Komunikacji Społecznej, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 1.07.2020 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry