Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wyłudzenia w PARP, kolejna odsłona śledztwa

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Gdańska, we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w procederze wyłudzenia w latach 2013–2015 dofinansowania unijnego w kwocie ponad 20 mln zł, do realizacji projektu prowadzonego w ramach programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

  • Wyłudzenia w PARP, kolejna odsłona śledztwa
    Wyłudzenia w PARP, kolejna odsłona śledztwa

Podmiotem, który ubiegał się, i w konsekwencji uzyskał dofinansowanie, była spółka prawa handlowego z województwa wielkopolskiego prowadząca działalność gospodarczą w dziedzinie produkcji mebli.

Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty m.in. prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia mienia znacznej wartości.

Jest to kolejny wątek w sprawie związanej z ubiegłorocznymi zatrzymaniami  18  osób, w sprawie związanej z wyłudzeniem dotacji unijnej w wysokości 27 mln zł. Dotychczas zarzuty przedstawiono 25 osobom. Wobec dwóch osób stosowany jest tymczasowy areszt.

Łączna wartość wyłudzonych środków unijnych wynosi ponad 47 mln zł.

Przestępczy proceder kontynuowany był także na etapie rozliczania uzyskanego dofinansowania. Sprawcy przedkładali nieprawdziwe dokumenty dotyczące poniesienia wyższych wydatków niż w rzeczywistości, w tym nierzetelne i poświadczające nieprawdę faktury VAT.

Zatrzymana osoba usłyszy zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku.

Wydział Komunikacji Społecznej, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 19.05.2020 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry