Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Dyrektor gdańskiego magistratu z zarzutami

Kolejna osoba z zarzutami w śledztwie dot. podania nieprawdziwych informacji w oświadczeniach majątkowych byłego prezydenta Gdańska.

  • fot. CBA
    fot. CBA

Tym razem zarzuty postawiono dyrektorowi Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska – Tomaszowi L. oraz uzupełniono zarzuty byłemu prezesowi Pomeranka Sp. z o.o. – Waldemarowi K.

Łącznie w tej sprawie zarzuty przedstawiono 6 osobom w związku z wręczeniem prezydentowi Miasta Gdańska korzyści majątkowej w łącznej kwocie 350 640,05 zł, w postaci nienależnego rabatu na zakupione nieruchomości. Korzyść miała zostać wręczona w zamian za przychylność podległych prezydentowi urzędników w postępowaniu dotyczącym rozpatrzenia wniosku Pomeranka Sp. z o.o. o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Tomaszowi L. zarzuca się niedopełnienie obowiązków służbowych, czego konsekwencją było nienaliczanie kar umownych podmiotowi Pomeranka Sp. z o.o. w kwocie 11 307 281,50 zł, należnych Gminie Miasta Gdańsk. Waldemar K. miał namawiać do odstąpienia od naliczenia kar umownych. Ww. działali na szkodę interesu publicznego.

Ponadto zarzuty skarbowe w śledztwie zostały postawione Magdalenie A. oraz Janinie A. w związku ze składaniem fałszywych zeznań.   

Wydział Komunikacji Społecznej   

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 13.03.2020 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry