Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Przekręty na VAT – faktura za procent

Właścicielka biura rachunkowego zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wcześniej zarzuty w sprawie usłyszały dwie osoby.

  • Przekręty na VAT – faktura za procent
    Przekręty na VAT – faktura za procent

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Łodzi prowadzą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie śledztwo dotyczące prania pieniędzy oraz wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT w zamian za korzyść majątkową w postaci kilku procent od wartości faktury. W prowadzonym od kilku miesięcy postępowaniu zatrzymani zostali wcześniej trzej przedsiębiorcy, w tym jeden pochodzenia ukraińskiego.

20 lutego, w związku z tą sprawą, agenci CBA zatrzymali właścicielkę jednego ze stołecznych biur rachunkowych. Przeszukano także jej miejsce zamieszkania oraz pracy. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymana nierzetelnie prowadziła księgi rachunkowe swoich klientów oraz pomagała im w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT, które prowadziły do uszczuplenia należności skarbowych. Wstępne szacunki śledczych wskazują, że suma wystawionych faktur wynosiła ok. 3 mln zł.

Kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 21.02.2020 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry