Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Działali na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Zatrzymało ich CBA

Cztery osoby zatrzymane przez CBA w związku z działaniem na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Wysokość szacowanej szkody przekracza 87 mln zł.

  • Działali na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Zatrzymało ich CBA
    Działali na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Zatrzymało ich CBA

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie śledztwo dotyczące między innymi oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. na kwotę ponad 87 mln zł przy zawarciu i wykonywaniu umowy sprzedaży akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A. 

Do tej sprawy agenci Biura zatrzymali 4 osoby związane z działalnością wrocławskiej firmy handlowo-inwestycyjnej, która zbywała akcje African Investment Group S.A. na rzecz ZCH Police S.A. Wśród zatrzymanych znaleźli się były prezes zarządu spółki oraz jej trzej udziałowcy.

W toku prowadzonych czynności zgromadzono obszerny materiał dowodowy wskazujący na podejrzenie popełnienia oszustwa przy transakcji związanej z zakupem akcji African Investment Group S.A. Wszystko wskazuje na to, że m.in. zawyżono wartość spółki na potrzeby dokonanej transakcji.

Wszyscy zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 12.12.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry