Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA

Podejrzenie nieprawidłowości w związku z realizacją inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Miejscowi samorządowcy zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA.

  • Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA
    Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach śledztwo dotyczące nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice, w związku z realizacją inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach wraz z przylegającym otoczeniem.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali dzisiaj burmistrza i wiceburmistrza Niepołomic. Przeszukali także ich miejsce pracy. Po zakończonych czynnościach mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także zarzut złożenia nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób. Wątki dotyczące 7 osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 3.12.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry