Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wyłudzili co najmniej 200 tys. zł – zatrzymania CBA

Trzy osoby w rękach funkcjonariuszy CBA. Śledztwo dotyczy działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyłudzenia co najmniej 200 tys. zł.

  • Wyłudzili co najmniej 200 tys. zł – zatrzymania CBA
    Wyłudzili co najmniej 200 tys. zł – zatrzymania CBA

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby. Wśród nich są dwie osoby zarządzające i przedstawiciel spółek realizujących szkolenia. Prowadzone postępowanie dotyczy wyłudzenia w latach 2018–2019 dotacji w ramach projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. w Lublinie. Projekt ,,Usługi rozwojowe dla MŚP w podregionie lubelskim” miał na celu poprawę konkurencyjności oraz przystosowanie pracodawców i pracowników do zmian zachodzących w gospodarce.

Jak ustalono, mechanizm przestępstwa polegał na wejściu w porozumienie pomiędzy firmą szkolącą a przedsiębiorcą i stworzeniu fikcyjnych dokumentów związanych z organizacją szkolenia, a w konsekwencji na otrzymanie zwrotu części kosztów dla przedsiębiorcy ubiegającego się o dotacje. Tym procederem zatrzymani doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zarząd Województwa Lubelskiego w kwocie co najmniej 200 tys. zł.

Agenci CBA przeszukali mieszkania oraz biura zatrzymanych. Zgromadzony materiał zostanie przekazany do zamojskiej Prokuratury Okręgowej, która nadzoruje toczące się postępowanie. Jest to pierwsza realizacja w tym postępowaniu.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 13.11.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry