Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10 mln zł wyłudzonych dotacji. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn

  • 10 mln wyłudzonych dotacji. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn
    10 mln wyłudzonych dotacji. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn wyłudzających dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w formie dotacji w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007–2013.

Zatrzymani byli powiązani z katowicką spółką informatyczną w związku z realizacją dwóch projektów. W toku śledztwa ustalono, iż mężczyźni działali w okresie od 2013 r. do 2015 r.

Przestępczy proceder polegał na przedłożeniu poświadczających nieprawdę oraz nierzetelnych dokumentów i oświadczeń w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uzyskania dofinansowania na projekt budowy szerokopasmowego dostępu do internetu na terenie 21 miejscowości w powiecie łęczyckim oraz 8 miejscowości w powiecie żywieckim. Mężczyźni usłyszą zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia środków finansowych w kwocie ponad 10 mln złotych z dotacji uzyskanej za pośrednictwem Władzy Wdrażającej Programy (obecna nazwa Centrum Projektów Polska Cyfrowa), poświadczenia nieprawdy w dokumentacji księgowej, a także prania pieniędzy.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 28.10.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry