Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

CBA zawiadamia prokuraturę. Wielomilionowe straty MPO

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego między 12 grudnia 2018 r., a 12 września tego roku przeprowadzili kontrolę w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy w zakresie „wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy”.

  • CBA zawiadamia prokuraturę, wielomilionowe straty MPO
    CBA zawiadamia prokuraturę, wielomilionowe straty MPO

W wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 r. spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie nabyło za ponad 39 mln zł prawa do 50-hektarowej nieruchomości w Zielonce. Według kontrolerów cena znacznie przekraczała faktyczną wartość nieruchomości.

Deklarowanym celem nabycia nieruchomości miało być utworzenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO). MPO doskonale zdawało sobie sprawę w chwili zakupu, że Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie pozwala na taką inwestycję. W związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m.st. Warszawy.

T. Brodowski, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 8.10.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry