Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ustalenia CBA – 3 mld zł strat

Były wiceminister finansów, pełniący w latach 2008–2013 funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków i spowodowania strat Skarbu Państwa na kwotę 3 mld zł.

  • Ustalenia CBA – 3 mld zł strat
    Ustalenia CBA – 3 mld zł strat

Funkcjonariusze z warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wykonywali czynności w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku.

Śledztwo dotyczy m.in. niedopełnienia w latach 2008–2015 obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, w tym ministra finansów oraz podległych mu pracowników. W efekcie działań śledczych CBA, były wiceminister finansów usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków w zakresie tworzenia i zmian regulacji prawnych, mających przeciwdziałać nieprawidłowościom (wyłudzeniom) w podatku VAT. Ustalenia CBA wskazują, że straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 3 mld zł.

Były wiceminister finansów usłyszał zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze – poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 16.07.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry