Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Marszałek województwa pomorskiego z zarzutami

6 zarzutów poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych usłyszał w prokuraturze marszałek województwa pomorskiego. Śledztwo wszczęto po kontroli oświadczeń majątkowych przeprowadzonej przez agentów CBA.

  • Marszałek województwa pomorskiego z zarzutami
    Marszałek województwa pomorskiego z zarzutami

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili w okresie od 16 maja 2017 r. do 15 lutego 2018 r. kontrolę w zakresie prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2013–2017 przez marszałka województwa pomorskiego. W związku z wynikami kontroli, Biuro skierowało zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podania nieprawdy w złożonych oświadczeniach majątkowych.

Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku marszałek usłyszał zarzuty.

W wyniku czynności przeprowadzonych w ramach tego śledztwa marszałkowi postawiono 6 zarzutów związanych ze złożeniem fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2013–2016. Marszałek nie ujawnił między innymi posiadanych zasobów pieniężnych, nieruchomości gruntowej, czy też zasiadania w radzie nadzorczej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 9.07.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry