Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejny wątek w tzw. aferze melioracyjnej

6 osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmerię Wojskową w związku z umowami na sponsoring podpisanymi przez Zakłady Chemiczne.

  • Kolejny wątek w tzw. aferze melioracyjnej
    Kolejny wątek w tzw. aferze melioracyjnej

Agenci szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wraz z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 6 osób, wśród których jest między innymi żołnierz Wojska Polskiego. Postępowanie dotyczy podejrzenia nieprawidłowości finansowych w działalności fundacji, występującej w imieniu AZS Koszalin S.A. Zatrzymanym po doprowadzeniu do Prokuratury Krajowej w Szczecinie zostaną przedstawione zarzuty.

Jak ustalono w toku śledztwa, fundacja podpisywała w latach 2011–2013 umowy o świadczenie usług reklamowych z Zakładami Chemicznymi. Jednakże część środków przekazywanych przez Zakłady Chemiczne w związku z zawieranymi umowami nie trafiła do AZS Koszalin S.A. Wszystko wskazuje na to, że w konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 mln złotych.

Jest to wątek wyodrębniony z postępowania dotyczącego tzw. afery melioracyjnej, w której 3 lipca br. prokuratura skierowała już akt oskarżenia.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 9.07.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry