Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ponad 3 mln zł wyłudzone z PARP. 3 zatrzymanych przez CBA

Agenci CBA z Krakowa zatrzymali trzy osoby podejrzewane o oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2008–2016 miały wyłudzić ponad 3 mln zł.

  • Ponad 3 mln zł wyłudzone z PARP. 3 zatrzymanych przez CBA
    Ponad 3 mln zł wyłudzone z PARP. 3 zatrzymanych przez CBA

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA zatrzymali 3 przedsiębiorców z Krakowa. Postępowanie dotyczy podejrzenia wyłudzenia w latach 2008–2016 ponad 3 mln zł ze środków unijnych pochodzących z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. ,,Innowacyjna gospodarka na lata 2007–2013”. Dofinansowanie dotyczyło trzech projektów:

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Motoryzacyjnego
Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Technologii Elektrotermicznych
Nowy wzór użytkowy samoczyszczących się kuwet

Zebrany w trakcie prowadzonego śledztwa materiał dowodowy wskazuje, że beneficjenci programu wprowadzili PARP w błąd, co do wysokości kosztów poniesionych przy realizacji poszczególnych etapów projektów, tożsamości podmiotów faktycznie wykonujących określone świadczenia, zakupu towarów i usług oraz posłużyli się poświadczającymi nieprawdę i nierzetelnymi dokumentami.

Zatrzymane przez CBA osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 12.06.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry