Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Korupcja przy zamówieniach na ponad 30 mln zł. 11 osób zatrzymanych przez CBA

11 osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze sprawą zamówień publicznych o wartości ponad 30 mln zł realizowanych na rzecz Poczty Polskiej.

  • Korupcja przy zamówieniach na ponad 30 mln zł. 11 osób zatrzymanych przez CBA
    Korupcja przy zamówieniach na ponad 30 mln zł. 11 osób zatrzymanych przez CBA

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób, w tym 2 osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej, 5 pracowników Poczty Polskiej oraz osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami Poczty. Jednocześnie agenci CBA prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach, w tym w mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami.

Czynności zostały zrealizowane w związku ze śledztwem prowadzonym przez CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości co najmniej 300 tys. zł.

Zatrzymane osoby w prokuraturze usłyszą zarzuty.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

Wydział Komunikacji Społecznej

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 11.06.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry