Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Były i obecny pracownik sądu zatrzymani

Były dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu i obecny pracownik tego Sądu zatrzymani przez CBA. W tle wydatkowane niezgodnie z przepisami prawa blisko 2 mln zł oraz umowy cywilnoprawne podpisane wbrew obowiązującym przepisom.

  • Były i obecny pracownik sądu zatrzymani
    Były i obecny pracownik sądu zatrzymani

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 2 osoby, w tym byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu i kierownika Oddziału Kadr tego Sądu.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że były dyrektor w latach 2016–2017 wydatkował blisko 2 mln zł z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. Wszystko wskazuje na to, że zawierał z pracownikami sądów odrębne umowy cywilnoprawne na wykonanie usług na rzecz Sądu, które faktycznie mieściły się w zakresie obowiązków tych samych lub innych osób zatrudnionych w tej instytucji. Wszystko odbywało się z pominięciem procedury udzielania zamówień publicznych oraz wbrew wewnętrznym regulacjom. Usługi te dotyczyły m.in. przygotowania projektu Regulaminu Pracy Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, usystematyzowania dokumentacji, czy obsługi funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Rachunkowości i Zarządzania Kadrami.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 11.06.2019 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry