Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

3 osoby zatrzymane w śledztwie dotyczącym SK Banku

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez agentów CBA w związku z działaniem na szkodę SK Banku w Wołominie. Tym razem szkody banku szacowane są na ponad 40 mln zł.

  • 3 osoby zatrzymane w śledztwie dotyczącym SK Banku
    3 osoby zatrzymane w śledztwie dotyczącym SK Banku

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali śląskiego przedsiębiorcę i dwóch byłych dyrektorów warszawskiego oddziału SK Banku (Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie). Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy i Myszkowa.

Po zakończeniu czynności procesowych zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty związane z działaniem na szkodę SK Banku na ponad 40 mln zł. Ustalenia śledczych wskazują, że przedsiębiorca uzyskała kredyty w banku, co do których nie miała zdolności kredytowej.

Śledztwo w tej sprawie zostało powierzone CBA przez prokuraturę w kwietniu 2016 r. Prowadzone jest w sprawie nadużycia zaufania przez władze Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych i podania nieprawdziwych informacji NBP.

Jeszcze w maju 2016 r. agenci CBA w ramach śledztwa, weszli do siedziby Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, miejsc zamieszkania  osób sprawujących funkcje kierownicze banku w czasie objętym śledztwem oraz do kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej, przeprowadzając szereg czynności procesowych.

Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 110 osób.  Straty banku oceniane są na ok 2,7 mld zł.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 8.04.2019 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry