Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nowe anglojęzyczne antykorupcyjne szkolenia e-learningowe CBA

W dniu 13 marca br. ruszyły uaktualnione wersje szkoleń antykorupcyjnych CBA w języku angielskim.

  • Od początku funkcjonowania antykorupcyjnej platformy e-learningowej CBA do 12 marca 2019 r. szkolenia ukończyło łącznie ponad 140 tysięcy osób
    Od początku funkcjonowania antykorupcyjnej platformy e-learningowej CBA do 12 marca 2019 r. szkolenia ukończyło łącznie ponad 140 tysięcy osób

Ogólnodostępna, bezpłatna platforma e-learningowa udostępniona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne funkcjonuje już od niemal 5 lat. To jeden z nielicznych przykładów tego rodzaju aplikacji w Europie. Obecna wersja obejmuje aktualne rozwiązania legislacyjne, jak również organizacyjne w zakresie przeciwdziałania korupcji w Polsce i dostosowana jest do potrzeb wszystkich osób zainteresowanych tematyką korupcji, w szczególności urzędników, przedsiębiorców, studentów oraz uczniów. Z myślą o użytkownikach anglojęzycznych 13 marca br. uruchomiono zaktualizowane wersje szkoleń w języku angielskim.

Podstawowym celem platformy e-learningowej CBA jest podnoszenie wiedzy społeczeństwa na temat korupcji i w tym sensie należy ją uznać za jedną z form przeciwdziałania temu zjawisku. Na platformie udostępnione są trzy odrębne moduły szkoleniowe, w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej:

  • Korupcja w administracji publicznej (Corruption in public administration),
  • Korupcja w biznesie (Corruption in business),
  • Przeciwdziałanie korupcji (Counteracting corruption).

Platforma szkoleniowa CBA nie gromadzi oraz nie przetwarza danych osobowych. Poszczególne moduły można ukończyć w około 2–3 godziny. Każdy z nich zakończony jest testem wiedzy, po jego zaliczeniu użytkownik może wygenerować certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Od początku funkcjonowania antykorupcyjnej platformy e-learningowej CBA do 12 marca 2019 r. szkolenia ukończyło łącznie ponad 140 tysięcy osób.

Wszystkie szkolenia można znaleźć pod adresem E-learning CBA. Centralne Biuro Antykorupcyjne zachęca do ich ukończenia w pełnym zakresie.

Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej Gabinetu Szefa CBA

 

Opublikowano w dniu 14.03.2019 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry