Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

CBA: leki warte miliony złotych wywożone z Polski

Funkcjonariusze białostockiej delegatury CBA zatrzymali cztery osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy nielegalnego handlu lekami. Lekarstwa warte blisko 140 mln zł wytransferowano poza granice Polski. Medykamenty znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

  • CBA: leki warte miliony złotych wywożone z Polski
    CBA: leki warte miliony złotych wywożone z Polski

Jest to kolejna odsłona śledztwa związanego z tzw. mafią lekową. Agenci z białostockiej delegatury CBA zatrzymali 4 osoby uwikłane w nielegalny handel lekami. Zatrzymani wytransferowali poza granice Polski lekarstwa warte blisko 140 mln zł. Zatrzymane osoby trafią do prokuratury krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty. W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie.

W maju ubiegłego roku CBA do tej sprawy zatrzymało 7 osób. Jak wówczas ustalono, od początku działalności, czyli od 2014 r., rozbita przez CBA grupa mogła współpracować z ponad 6500 aptek i punktów aptecznych z całej Polski.  W ramach przestępczego procederu skupowano z polskich aptek na eksport leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski.

T. Brodowski, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 6.03.2019 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry