Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

CBA na IV Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018

  • Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dr Grzegorz Ocieczek
    Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dr Grzegorz Ocieczek

W dniu 8 października 2018 r. Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dr Grzegorz Ocieczek, adiunkt na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW), wziął udział w IV Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018 w Krakowie.

Cybersec to coroczne i jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa i cyberprzestrzeni, stanowiące platformę współpracy między rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz podmiotami sektora prywatnego.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest m.in. dyskusja, w jak najszerszym gronie, na temat aktualnych wyzwań w kwestii bezpieczeństwa w przestrzeni cyfrowej oraz tworzenie rekomendacji dotyczących skutecznej walki z cyberzagrożeniami. Cybersec jest odpowiedzią na szybki rozwój technologii cyfrowej oraz związane z tym ryzyko. 

Forum Cybersec zrzesza przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, jak również organizacji pozarządowych, co pozwala na uwzględnienie punktu widzenia wszystkich stron oraz umożliwia wymianę wiedzy, cennych doświadczeń, pomysłów i najlepszych praktyk między ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa.

Głównym organizatorem tegorocznego spotkania był Instytut Kościuszki.

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 8.10.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry