Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wicestarosta z Piły zatrzymany. Miał załatwiać stanowiska

  • Wicestarosta z Piły zatrzymany. Miał załatwiać stanowiska
    Wicestarosta z Piły zatrzymany. Miał załatwiać stanowiska

Agenci CBA z Poznania zatrzymali Wicestarostę Powiatu Pilskiego oraz Dyrektora jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Pile.

Sprawa dotyczy wykorzystywania funkcji publicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej przez inne osoby.

Wg ustaleń agentów CBA z Poznania wicestarosta pilski podejmował działania wykraczające poza jego kompetencje służbowe, ukierunkowane na zatrudnienie lub przeniesienie na wyższe stanowisko służbowe osób niespełniających określonych przepisami wymagań zawodowych, a należących do grona jego znajomych lub poleconych przez osoby trzecie.

W jednym z badanych przez CBA przypadków, w związku z przeprowadzonym w 2018 r. konkursem na kierownicze stanowisko w domu pomocy społecznej podległym starostwu, wicestarosta pilski miał żądać, aby stanowisko objął wskazany radny powiatowy, mimo że ten nie spełniał wymogów. Miały to być konkretne żądania skierowane do podległych pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych.

Zgromadzony przez CBA materiał dowodowy wskazuje, że wicestarosta do pomocy w nielegalnym procederze nakłonił podległego wysokiego rangą urzędnika Starostwa Powiatowego w Pile – dyrektora jednego z wydziałów.

Wicestarosta został zatrzymany przez poznańskich agentów CBA przed swoim urzędem, gdy przyjechał do pracy, a dyrektor w mieszkaniu. Agenci CBA przeszukują mieszkanie urzędnika,  już wcześniej zabezpieczono dokumenty w starostwie. Trwają inne czynności, przesłuchiwani są świadkowie.

Zatrzymani przez CBA zostaną przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Poznań - Nowe Miasto w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 11.09.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry