Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Urzędnik stołecznego ZDM i kierownik przychodni zatrzymani przez CBA

  • Urzędnik stołecznego ZDM i kierownik przychodni zatrzymani przez CBA
    Urzędnik stołecznego ZDM i kierownik przychodni zatrzymani przez CBA

Agenci z warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali pięć osób, wśród nich jest urzędnik stołecznego Zarządu Dróg Miejskich i kierownik miejskiej przychodni zdrowia w Ząbkach. Zatrzymania mają związek ze śledztwem w sprawie m.in. ustawiania przetargów o wartości blisko 2 mln zł.

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz siedziby dwóch firm. Zabezpieczane są dokumenty w przychodni zdrowia w Ząbkach oraz w jednym z wydziałów Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie m.in. przekroczenia uprawnień w celu osiągniecia korzyści majątkowych przez prywatną firmę i przekazywania istotnych informacji dotyczących zamówień publicznych.

Na tym etapie śledztwa chodzi o zamówienie dotyczące dobudowania do przychodni w Ząbkach dźwigu dla osób niepełnosprawnych wartości blisko 300 tys. zł, a także o trzy przetargi organizowane przez warszawski ZDM dotyczące m.in. ochrony fizycznej, utrzymania czystości oraz usługi administrowania wind w tunelu dla pieszych na Trasie W-Z – w sumie o wartości ponad 1,6 mln zł.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiego CBA trafią do stołecznej Prokuratury Okręgowej, tam usłyszą zarzuty.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 28.05.2018 r. 

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry