Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Liczba podejrzanych rośnie - 16

Dwóch kolejnych biznesmenów zatrzymanych przez CBA usłyszy zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o. W sprawie podejrzanych jest już 16 osób.

To już kolejne zatrzymania w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś kolejnych dwóch biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych  o wręczanie korzyści majątkowej inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o. Dziś już były pracownik spółki był odpowiedzialny za nadzór nad remontami i  inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne.

Jak już informowaliśmy, cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. Wszczęto śledztwo a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych. 

W postepowaniu  prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, status podejrzanego ma już 16 osób, ale CBA nadal nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 
Opublikowano w dniu 07.03.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry