Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymania w spółkach miejskich w Pruszkowie i w Kole

Śledztwo CBA dotyczące ustawianie przetargów na ponad 2,5 mln zł. Agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali 5 osób: prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO w Pruszkowie oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm.

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. 

Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku a opiewających  w sumie na ponad 2,5 mln złotych. 

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami  m.in.  specjalistycznych ciężarówek,  prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. 

Funkcjonariusze CBA  przeszukali  siedzibę wrocławskiej firmy i  pomieszczenia  biurowe w tych miejskich spółkach. Zabezpieczyli  dokumenty i  dane elektroniczne  dotyczące przetargów  na  specjalistyczne samochody.

Trwają czynności. Zatrzymanym zostały już przedstawione zarzuty. Materiały ze śledztwa trafiły do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 03.03.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry