Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Kolejne zatrzymania - już 14 podejrzanych

Trzech zatrzymanych przez CBA biznesmenów usłyszy zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych trzech biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych o wręczenie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami i inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne.

Cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. (dziś już byłego pracownika spółki). Wszczęto śledztwo, a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych. 

W postępowaniu prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, status podejrzanego ma już 14 osób, ale CBA nadal nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Piotr Kaczorek, CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 02.03.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry