Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymania w PKP S.A.

Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 podejrzanych w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP S.A. poprzez zawarcie w maju 2016 roku przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy na 1 900 000 zł netto. Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Delegatura CBA w Warszawie,  pod nadzorem Prokuratury  Okręgowej w Warszawie,  prowadzi śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.  Postępowanie  dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2016 roku przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.  Wg ustaleń śledczych w maju 2016 roku PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek  niekorzystną umowę  na 1 900 000 zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym.

Dziś rano agenci CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tym śledztwie: Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP S.A.,  właściciela warszawskiej spółki realizującej  kontrakt , majora  Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz  pracownika PKP S.A. 

Już wcześniej agenci CBA  przeszukali biura PKP S.A. w Warszawie i warszawskiej spółki mającej realizować kontrakt. Zabezpieczono dokumentację związaną z zawarciem kwestionowanej umowy.

Trwają kolejne przeszukania w miejscach pracy, zamieszkania i przebywania zatrzymanych osób.

Piotr Kaczorek,  CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

Opublikowano w dniu 02.03.2017 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry