Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymana para, która wyprała ponad 7 milionów złotych

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Katowicach zatrzymali przestępczą parę, która od września 2011 roku do grudnia 2012 wyprała ponad 7 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z uszczupleń należnego Skarbowi Państwa podatku VAT, pochodzącego z fikcyjnego handlu wyrobami hutniczymi. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z KWP w Katowicach zatrzymali parę 47-latków - mieszkańców powiatu mikołowskiego - podejrzanych o uszczuplenia należnego Skarbowi Państwa podatku VAT. W trakcie nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach śledztwa stróże prawa ustalili, że zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która od września 2011 roku do grudnia 2012 roku prała brudne pieniądze. Proceder odbywał się poprzez fikcyjny handel wyrobami hutniczymi.

Do fikcyjnych transakcji dochodziło pomiędzy kilkoma spółkami prowadzonymi przez podejrzanych. W ten sposób Skarb Państwa stracił ponad 7 milionów złotych. Wobec kobiety i mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

 

Źródło: policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

 

Opublikowano w dniu 6.10.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

 

 

do góry