Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Biłgoraj: Ukradł złom i chciał przekupić policjantów

Policjanci biłgorajskiej komendy zatrzymali 48 letniego obywatela Ukrainy, po tym, jak z punktu skupu złomu chciał ukraść części samochodowe wyrzucając je przez ogrodzenie. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych po krótkim pościgu. Z kolei na komendzie w zamian za uwolnienie chciał przekupić policjantów łapówką. Teraz za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

48-letni obywatel Ukrainy pojawił się na jednym ze skupów złomu w Biłgoraju. Po dokonaniu tam zakupów przechadzał się jeszcze po terenie skupu. Pod pretekstem dalszej kontynuacji zakupów chodził po placu i sądząc, że nikt go nie obserwuje, przerzucał przez płot części samochodowe.

48 latek został zauważony przez właściciela firmy, który wezwał na miejsce Policję. Mężczyzna zaczął uciekać, a w pogoń za  nim ruszyli mundurowi. Chwilę później dopali go i zabrali na komendę.

Okazało się, że wartość części, które chciał ukraść szacowana jest na  około 1 tys. zł. Ponadto w zamian za uwolnienie zaproponował policjantom łapówkę, wyciągając sporą kwotę.  

Mężczyzna został  osadzony w policyjnym areszcie. Wkróce odpowie za usiłowanie kradzieży oraz wręczenie korzyści majątkowej.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

 

Opublikowano w dniu 19.09.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry