Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Z promilem za kierownicą i propozycją łapówki

Policjanci z Rembertowa zatrzymali 42-letniego Leszka K. Mężczyzna kierował citroenem pomimo braku uprawnień, do tego miał prawie promil alkoholu w organizmie. Był to już trzeci przypadek prowadzenia samochodu przez 42-latka w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna proponował funkcjonariuszom przyjęcie 2 tysięcy złotych w ramach zapomnienia o całej sprawie.

W prokuraturze usłyszał zarzuty, dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności, dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywnie 10 tysięcy złotych.

Policjanci z komisariatu w Rembertowie w godzinach porannych zauważyli odjeżdżającego sprzed sklepu citroena. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli.

Bardzo szybko okazało się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, ponieważ już dwukrotnie wcześniej tracił je w związku z popełnieniem tych samych przestępstw, czyli prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. 42-letni Leszek K. chciał uniknąć odpowiedzialności za swój czyn i dlatego postanowił przekupić funkcjonariuszy. Proponował im przyjęcie 2 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili 42-latka do prokuratury, tam usłyszał zarzuty, dobrowolnie poddał się karze, roku pozbawienia wolności, grzywnie 10 tysięcy złotych i dożywotniemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi.

ea/jw

Źródło: policja.waw.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

 

Opublikowano w dniu 14.09.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry