Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Funkcjonariusz SW zatrzymany

Wychowawca i podopieczny bydgoskiego aresztu odpowiedzą za przyjmowanie korzyści majątkowych. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, w areszcie kwitł korupcyjny proceder. Strażnik SW dodatkowo odpowie za przekroczenie uprawnień. Osadzony przyjął nie mniej niż 100 tys. zł.

  • Funkcjonariusz SW zatrzymany

Bydgoscy agenci zamiejscowego wydziału delegatury CBA w Gdańsku zatrzymali funkcjonariusza Służby Więziennej. Jak ustalono podczas śledztwa mężczyzna w zamian za łapówki, przekraczając swoje uprawnienia umożliwiał zatrzymanym, podczas wyjść poza ośrodek zamknięty kontakt z osobami trzecimi. Prokuratura zarzuciła zatrzymanemu mężczyźnie przyjęcie korzyści majątkowej i przekroczenie uprawnień. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Cała sprawa wyszła na jaw nieco wcześniej. Wtedy to funkcjonariusze CBA wpadli na trop osadzonego w bydgoskim areszcie, który powoływał się na wpływy w Służbie Więziennej. Mężczyzna za pokaźne pieniądze obiecywał innym osadzonym załatwienie przepustek, czy też przerwy w odbywaniu kary. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy postawiła mu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej od 1000 do 100 tys. złotych. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 3.08.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry