Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Już 60 osób z zarzutami korupcyjnymi w sprawie załatwiania egzaminów na prawa jazdy

Kolejnych 7 osób podejrzanych o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego usłyszało zarzuty. W tej sprawie, nad którą funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracują od kilku miesięcy, w sumie kilkaset zarzutów usłyszało już łącznie 60 osób.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlasiu i Mazowszu, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku (czytaj więcej) zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzuty kolejnym 7 osobom podejrzanym.

Tym razem w sumie dziesięć korupcyjnych zarzutów usłyszało 7 mężczyzn w wieku od 25 do 62 lat (mieszkańcy województwa mazowieckiego i podlaskiego). Wszystkie dotyczyły udzielania korzyści majątkowych w zamian za pomoc w załatwianiu egzaminów na prawa jazdy.

W tej, w dalszym ciągu rozwojowej sprawie, już wcześniej 53 osoby usłyszały łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych. Szczegółowo badający sprawę pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów związanych z tym procederem.

Policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a kk osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

(KWP Białystok / mm)

 

Źródło: policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

 

Opublikowano w dniu 26.07.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

 

 

do góry