Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zatrzymana za płatną protekcję

Agenci CBA zatrzymali 52-letnią pracownicę Ministerstwa Sprawiedliwości. Kobiet usłyszała prokuratorskie zarzuty płatnej protekcji. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

52-letnia pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości została zatrzymana przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie przedstawiono jej zarzuty płatnej protekcji. Wszystko wskazuje na to, że wielokrotnie powoływała się na wpływy w Ministerstwie Sprawiedliwości i w zamian za korzyści majątkowe podejmowała się pośrednictwa w ,,załatwienia” spraw w tym resorcie. Jak ustalono w toku śledztwa jej ,,pomoc” dotyczyła spraw związanych z powołaniem na stanowiska komornicze i pozytywnym rozpatrzeniem odwołania po niezdanym egzaminie radcowskim. Kobieta podejmowała się także pośrednictwa w ,,załatwieniu” zdania egzaminu adwokackiego przez dowolną osobę w zamian za obietnicę korzyści majątkowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgową w Lublinie. Agenci CBA zatrzymali wcześniej do sprawy dwóch mężczyzn. Obaj powoływali się na wpływy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wcześniej pisaliśmy o tym w komunikacie z 13 kwietnia 2015 r.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 11.06.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

 

 

do góry