Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

V Konferencja szkoleniowa

W tym tygodniu odbyła się piąta z sześciu organizowanych przez CBA konferencji szkoleniowych o tematyce antykorupcyjnej.

Międzynarodowe spotkania odbywają się w ramach projektu, na realizację którego Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało dofinansowanie z Komisji Europejskiej. Motywem przewodnim tego spotkania były czynności operacyjno - śledcze.

W ramach Programu Zapobieganie i Zwalczanie Przestępczości Komisja Europejska przyznała CBA jako beneficjentowi projektu dotację na realizację działań „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych”. Współbeneficjentem projektu jest Specjalna Służba Śledcza Republiki Litwy (STT), a partnerem projektu jest Biuro Przeciwdziałania i Zwalczania Korupcji (KNAB) Republiki Łotwy.

Motywem przewodnim V Konferencji szkoleniowej są czynności operacyjno-śledcze. Spotkanie ma na celu przede wszystkim wzmocnienie współpracy międzynarodowej, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz dyskusję na temat prowadzenia czynności operacyjno - śledczych. W konferencji wzięło udział ponad 20 osób, w tym przedstawiciele: Austrii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Słowenii i Węgry.

Projekt składa się z dwóch komponentów - cyklu sześciu konferencji szkoleniowych zaplanowanych na lata 2013 – 2015 oraz udostępnienia platformy e-learningowej.

Więcej informacji o projekcie.

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

 

Opublikowano w dniu 28.05.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry