Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Chciał wręczyć mundurowym łapówkę

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który próbował wręczyć łapówkę w zamian za odstąpienie od kontroli. Gdy mundurowi zdecydowanie odmówili ten zaczął być agresywny i wulgarny. Szybko okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Minionej soboty w Zalesianach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego białostockiej komendy zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę. Mężczyzna, mijając mundurowych, przez otwartą szybę auta najpierw wystawił język, a następnie pokazał obraźliwy gest dłonią. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jaki jest powód takiego „oryginalnego” zachowania. Ruszyli więc za audi – dając wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie - z impetem zaczął uciekać, wyprzedzając jadące przed nim samochody.

W pewnym momencie zjechał jednak na pobliską stację paliw i tam mundurowi przystąpili do kontroli podejrzanie zachowującego się kierowcy. Już wstępne pytanie policjantów o powód niezatrzymania do kontroli spowodowało wulgarne zachowanie mężczyzny. Szybko okazało się, że 27-latkowi już wcześniej mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna był zły na ten fakt i wykrzykiwał wulgaryzmy pod adresem funkcjonariuszy. W pewnym momencie wyjął zawiniątko banknotów i próbował wręczyć je funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od wykonywanych przez nich czynności. Gdy ci stanowczo odmówili pouczając jednocześnie, że popełnił przestępstwo ten zareagował na to wzmożoną agresją. Natychmiast został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mj)

Źródło: policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 26.05.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry