Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Pomówił policjantów o przyjęcie łapówki, usłyszał zarzuty

34-letni Damian M. chciał się zemścić na policjantach, którzy ukarali go za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. W związku z tym – posługując się nieprawdziwym nazwiskiem – poinformował dyżurnego KPP w Nysie, że dwaj funkcjonariusze z Otmuchowa przyjęli od niego 500 zł łapówki. Prokuratorskie śledztwo wsparte czynnościami policjantów BSW KGP pozwoliło oczyścić mundurowych z zarzutów, a Damian M. już usłyszał zarzuty.

Sytuacja miała miejsce w lutym tego roku. Wtedy właśnie 34-letni Damian M. poinformował dyżurnego KPP w Nysie, że funkcjonariusze z KP w Otmuchowie przyjęli od niego łapówkę w wysokości 500 zł. Policjanci natychmiast przystąpili do weryfikacji prawdziwości tego zgłoszenia. Już od samego początku budziło ono uzasadnione wątpliwości. Przede wszystkim, jak się okazało – dokonał go nie Dominik Ś. (jak przedstawił się rozmówca), a właśnie Damian M. Co więcej, zdarzenie, o którym mówił dzwoniący mężczyzna, w ogóle nie miało miejsca.

W ramach podjętych przez policjantów z opolskiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych KGP zabezpieczona została część dokumentacji służbowej KPP w Otmuchowie. Zabezpieczono też nagranie dźwiękowe ze zgłoszenia o zdarzeniu i liczne analizy połączeń telefonicznych oraz miejsc logowania się aparatu telefonicznego, z którego dzwonił Damian M. Ujawniono również sam aparat telefoniczny, którym posługiwał się pomawiający policjantów mężczyzna.

Zebrane materiały policjanci z BSW przekazali do Prokuratury Rejonowej w Nysie. Na ich podstawie prokurator wszczął śledztwo w sprawie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie przyjęcia korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy policji z KP w Otmuchowie i postawił Damianowi M. zarzut w tej sprawie. Podejrzany przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze.

(KGP / mb)

Źródło: policja.pl

Zobacz artykuł na stronie Policji

Opublikowano w dniu 15.05.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry