Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Akt oskarżenia przesłany do sądu

Dwie osoby zostały oskarżone przez prokuraturę o oszustwo w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBA.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) prowadzili wspólnie z Prokuraturą Rejonową Łódź-Polesie postępowanie dotyczące nieprawidłowości w Wojewódzkim Związku Tenisowym w Łodzi. Wszystko wskazuje na to, że w 2013 roku ówczesny zastępca prezesa związku oraz jeden z trenerów, na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów uzyskali z łódzkiej Federacji Sportu blisko 45 tys. zł dotacji.

Jak ustalono w trakcie śledztwa obaj przedłożyli nierzetelne i potwierdzające nieprawdę dokumenty dotyczące okoliczności istotnych dla uzyskania wsparcia finansowego. Dokumenty przedstawione przez jednego z oskarżanych potwierdzały udział zawodników w zgrupowaniach organizowanych przez Wojewódzki Związek Tenisowy w Łodzi. Natomiast drugi z oskarżonych przedstawił dokumenty poświadczające konsultacje dla zawodników Kadry Wojewódzkiej Młodzika w dyscyplinie tenisa ziemnego, podczas gdy takie spotkania nie zostały zorganizowane.

Prokuratura przedstawiła obu mężczyznom zarzuty oszustwa. Akt oskarżenia w sprawie trafił już do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia.

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry