Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna próba korupcji

Dzisiaj funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej zatrzymali 36–letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć korzyść majątkową kontrolującej go funkcjonariuszce.

Mężczyzna w swoim samochodzie marki Volkswagen Passat w specjalnych skrytkach konstrukcyjnych ukrył 217 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Kontrabanda znajdowała się m.in. pod kierownicą pojazdu.  Ukrainiec próbował wręczyć funkcjonariusze Straży Granicznej korzyść majątkowa w zamian za umożliwienie mu wjazdu z papierosami do Polski. Mężczyzna  zaoferował pieniądze i zaproponował, że po sprzedaniu papierosów w Polsce jeszcze część pieniędzy dopłaci.

Ukrainiec został zatrzymany. Wszczęto wobec niego postępowanie karne, które prowadzą funkcjonariusze z PSG w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Ukrainiec przyznał się do zarzucany czynów . Za próbę wręczenia korzyści majątkowej otrzymał karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lata a za przemyt papierosów – karę grzywny w wysokości 400 zł oraz przepadek towaru.


Zobacz artykuł na stronie Straży Granicznej

 

Opublikowano w dniu 4.02.2015 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry