Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwać łańcuch korupcji

Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) oraz Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nieustająco podejmują wysiłki w walce z korupcją. Obchody Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji 9 grudnia, w 2014 roku odbywały się pod hasłem „Przerwać łańcuch korupcji”.

Wspólnie prowadzona kampania koncentruje się na wskazywaniu negatywnych konsekwencji korupcji, takich jak podkopywanie demokracji i rządów prawa, nieprzestrzeganie praw człowieka, nieprawidłowe funkcjonowanie gospodarki, pogarszanie jakości życia, a także sprzyjanie przestępczości zorganizowanej, terroryzmowi i innym zagrożeniom.

Organizacje zachęcają do wspierania i przyłączania się do akcji. Można to zrobić na kilka sposobów, np. poprzez zamieszczenie logo kampanii na swojej stronie internetowej, wykorzystywanie go w publikacjach czy polubienie strony akcji na Facebooku, a poprzez to rozpowszechnianie informacji o kampanii w sieci i zachęcanie innych do udziału w niej.

UNDP i UNODC zachęcają do działania na rzecz ratyfikacji i wyrażania poparcia dla Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciw Korupcji, a także przyjętych przez UNODC zasad. Organizacje zezwalają na wykorzystywanie logo kampanii do realizacji działań z tym związanych.

Logo można pobrać ze strony internetowej kampanii i może być wykorzystywane wyłącznie w udostępnionej formie. Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na poświęconej jej stronie, pod adresem www.actagainstcorruption.org.


Hasła poprzednich kampanii

2013  „Zero corruption - 100% development”

2011-2012 "ACT against corruption"

2007-2010  "Corruption - your NO counts"

2005-2006  "You can stop corruption"

2004  "With corruption everyone pays"

Źródło: www.actagainstcorruption.org

 

Opublikowano w dniu 29.12.2014 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry