Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jakość i otwartość procesu legislacyjnego

„Choć następują dobre zmiany, jakość procesu tworzenia polskiego prawa jest niezadowalająca. – Oceniamy ją na 46 procent” – to wniosek, który zaprezentowali podczas konferencji odbywającej się 2 grudnia 2014 r. w Fundacji im. Stefana Batorego autorzy raportu „Tworzenie i konsultowanie rządowych projektów ustaw”.

Opublikowany raport oparty został na analizie sposobu prowadzenia konsultacji publicznych i tworzenia dokumentów towarzyszących rządowym projektom ustaw procedowanym w 2012 roku. 

„Chcieliśmy sprawdzić, jak tworzone są projekty ustaw, zwłaszcza jak ocenia się skutki wprowadzanych regulacji i jak przebiegają konsultacje publiczne”,  powiedział Grzegorz Makowski –  jeden z autorów raportu.

Jakość procesu tworzenia prawa oceniona została na 46 procent. Jest to wynik niezadowalający. Jak dodał Grzegorz Makowski, „dobry jakościowo proces uzyskałby ocenę od 80 procent”.

Informacja z przebiegu konferencji, podczas której zaprezentowany został raport dostępna jest na stronie Fundacji pod adresem: www.batory.org.pl/aktualnosci/jakosc_i_otwartosc_procesu_legislacyjnego.

Źródło: batory.org.pl

Opublikowano w dniu 4.12.2014 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry