Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poroszenko za obcokrajowcem na czele miejscowego CBA

Jak donosi dziennik Kyiv Post, ukraiński prezydent Petro Poroszenko opowiedział się za powierzeniem kierowania mającym powstać Biurem Antykorupcyjnym obcokrajowcowi.

Poroszenko wystąpił ze swoją propozycją na inauguracyjnej sesji nowo wyłonionego w wyniku październikowych wyborów parlamentu. Zdaniem głowy państwa, zatrudnienie zagranicznego kierownictwa sprawi, że będzie ono uniezależnione od układów politycznych w kraju, jak zrelacjonowała gazeta w swoim internetowym wydaniu. By móc osiągnąć nakreślony cel w zgodzie z prawem, prezydent zaproponował rozszerzenie katalogu posad w administracji publicznej, które mogliby obejmować obcokrajowcy lub uproszczenie procedury nadawania obywatelstwa w przyspieszonym trybie w uzasadnionych przypadkach.

Ustawa powołująca do życia nową, całkowicie niezależną instytucję antykorupcyjną została przyjęta przez parlament w połowie października 2014 roku. Jednakże działać zacznie ona najwcześniej dopiero w 2015 roku, gdyż tegoroczny budżet nie przewidział żadnych środków na jej funkcjonowanie.


Źródło:
http://www.kyivpost.com/content/kyiv-post-plus/poroshenko-wants-to-see-foreigners-heading-ukraines-fbi-fill-cabinet-positions-373315.html

 

Opublikowano w dniu 2.12.2014 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry