Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

EULEX odnosi się do korupcyjnych zarzutów

Kierownictwo unijnej misji policyjno-prawnej EULEX w ostatnim czasie odniosło się do zarzutów korupcyjnych kierowanych pod adresem funkcjonariuszy misji, w tym niektórych sędziów i prokuratorów.

Nowy szef misji, włoski dyplomata Gabriele Meucci, podczas konferencji prasowej podkreślił, że stawiane zarzuty zostaną dokładnie zbadane. Jednocześnie zapewnił, że nie ma wątpliwości co do rzetelności i profesjonalizmu działania swoich pracowników. Przyznał też, że sprawa oskarżeń o korupcję była znana misji od 2013 roku, a EULEX i śledczy z Kosowa prowadzą w sprawie tych oskarżeń wspólne śledztwo.

Sprawę korupcyjnych praktyk w szeregach EULEX ujawniła Maria Bamieh, brytyjska prokurator EULEX. Jak poinformował Meucci, formułowane zarzuty dotyczą kilku osób.

Pełne wsparcie dla nowego szefa misji zadeklarował przedstawiciel UE w Kosowie Tom Gnocchi. Wyraził przekonanie, że dzięki wspólnej pracy możliwe będzie kontynuowanie wykonywania mandatu misji, której celem jest wspieranie i umacnianie władz Kosowa odpowiedzialnych za zapewnienie przestrzegania prawa, bezpieczeństwa i porządku publicznego, wolnego od nacisków politycznych.

Źródło: www.eulex-kosovo.eu

 

Opublikowano w dniu 12.11.2014 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry