Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przy przyjęciu korzyści majątkowej

Mokotowscy policjanci wspólnie ze stołecznymi funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość korupcyjną zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie pieniędzy. Z informacji mundurowych wynika, że pracownicy banku w zamian za preferencyjne warunki zawarcia ugody na wznowienie kredytu hipotecznego przekonali swoich klientów o konieczności wpłaty 8.500 złotych. Wczoraj obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że pracownik jednego z banków złożył swoim klientom ofertę w zamian za załatwienie korzystnych warunków umowy kredytowej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kredytobiorcy znaleźli się w trudnej sytuacji, ponieważ bank wszczął procedurę licytacji ich nieruchomości za niespłacane raty. Mężczyzna przekonał ich, że za pozytywne rozpatrzenie wniosku o restrukturyzację zadłużenia i zawarcie umowy ugody na wznowienie kredytu hipotecznego powinni wpłacić pieniądze.

Mokotowscy policjanci wspólnie ze stołecznymi funkcjonariuszami z wydziału do walki z korupcją przystąpili do działania, ponieważ wszystko wskazywało na to, że pracownicy banku chcą w ten sposób wyłudzić pieniądze. Z uzyskanych informacji wynikało, że robocza wersja umowy jest już przygotowana, ale jej sfinalizowanie uzależniono od wpłaty gotówki.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów chwilę później, kiedy odebrał 8.500 złotych od klientów banków. Okazało się, że jego wspólnik przebywał w tym czasie w placówce. 30-latek również trafił w ręce funkcjonariuszy. Obaj usłyszeli już zarzut i zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia.


Zobacz artykuł na stronie KSP

do góry