Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powoływał się na wpływy i wyłudzał pieniądze

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przez ostatnie pół roku pracowali nad sprawą mężczyzny, który w zamian za korzyści majątkowe obiecywał kilku osobom umożliwienie podjęcia pracy lub załatwienie niezbędnych dla nich formalności. Powoływał się przy tym na wpływy w różnych firmach i instytucjach państwowych powiatu włocławskiego. Od każdej z osób 53-latek otrzymał od kilkuset złotych do kilku tysięcy, już usłyszał zarzuty.

W poniedziałek (9.06.14) policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 53 i 23 lata. To finał sprawy, nad którą funkcjonariusze pracowali przez ostatnie pół roku. Obaj zatrzymani jeszcze tego samego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej we Włocławku. Starszemu z nich, głównemu podejrzanemu przedstawiono kilka zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w zamian za korzyści majątkowe obiecywał kilku osobom umożliwienie podjęcia pracy lub załatwienie niezbędnych dla nich formalności. Powoływał się przy tym na wpływy w różnych firmach i instytucjach państwowych powiatu włocławskiego. Od każdej z osób mężczyzna otrzymał od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Młodszy mężczyzna oraz 58-letnia kobieta, która jak ustalili policjanci również zamieszana jest w ten przestępczy proceder, odpowiedzą natomiast za udzielenie korzyści w zamian za załatwienie sprawy. Podejrzani, mieszkańcy Włocławka i okolic, w trakcie przesłuchania złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją oskarżyciela 53-latek został objęty policyjnym dozorem, a także zobowiązany został do wpłacenia poręczenia majątkowego.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Wkrótce zarzuty usłyszą także pozostałe osoby, które wręczały korzyści głównemu podejrzanemu.


Kamila Ogonowska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy


Zobacz artykuł na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

do góry