Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zero Korupcji – 100% Rozwoju

Zero Korupcji – 100% Rozwoju, tak brzmi zwycięskie hasło w konkursie na motyw przewodni i logo tegorocznych obchodów przypadającego na 9 grudnia Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji.

Konkurs ogłosiły Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) wspólnie z Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC). Spośród setek zgłoszeń otrzymanych z całego świata, zwycięskie okazało się hasło i logo nadesłane przez 24-letniego studenta z Rwandy.

Zgłoszone do konkursu hasło nie mogło zawierać więcej niż pięć słów, powinno także odzwierciedlać przesłanie mówiące o tym, że każdy zobowiązany jest do walki z korupcją. Ponadto miało być chwytliwe i zachęcające do działania, a także możliwe do przetłumaczenia na języki urzędowe Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przesłanie hasła powinno odzwierciedlać czytelne, nieskomplikowane i zaprojektowane w podstawowych kolorach logo.

Więcej informacji na temat rozstrzygnięcia konkursu znajduje się na poświęconej mu stronie internetowej, pod adresem http://www.unodc.org/unodc/en/ngos/corruption-news-7.html.

Źródła: www.unodc.org, actagainstcorruption.org

do góry