Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Polska

„Przeciwdziałanie Szarej Strefie – wspólne działania dla rozwoju Polski” – Warszawa 7.04.2016

W dniu 7 kwietnia 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Finansów w Warszawie odbyła się konferencja „Przeciwdziałanie szarej strefie – wspólne działania dla rozwoju Polski”.

Konferencja organizowana jest w ramach współpracy z największą na świecie inicjatywą ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju – UN Global Compact w Polsce. Spotkanie połączone było z inauguracją Raportu „Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce”, przygotowanego przez firmę EY.

W ramach konferencji odbyły się także dwa panele dyskusyjne:

  • Nowa strategia rządowa wobec problemów walki z szarą strefą: szanse i hamulce rozwojowe,
  • Przeciwdziałanie szarej strefie: nowe uwarunkowania i wyzwania – punkt widzenia biznesu.

Konferencja zorganizowana została w ramach Programu Przeciwdziałanie Szarej Strefie 2014 – 2020, zainaugurowanego 30 czerwca 2014 roku podczas spotkania Global Compact z Ministrem Finansów, w obecności Wiceministra Gospodarki, przedstawicieli Parlamentu, CBA, ABW oraz Policji i Straży Granicznej.

Głównym celem Programu jest przeciwdziałanie korupcji i ograniczanie barier rozwojowych, związanych z funkcjonowaniem szarej strefy w Polsce, poprzez:

  • poprawę jakości i efektywności administracji publicznej;
  • poprawę jakości i spójności stanowionego prawa;
  • promocję, implementację i rozpowszechnianie odpowiedzialnej i zrównoważonej polityki korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju.

Jako narzędzie główne Programu przewidziane jest badanie szarej strefy w Polsce, na podstawie którego corocznie publikowany będzie Raport „Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce”.

Źródło: ungc.org.pl

 

Opublikowano w dniu 8.04.2016 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry