Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa szefowa jednostki egzekwującej zapisy FCPA

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) ma nową szefową jednostki odpowiedzialnej za zwalczanie korupcji i egzekucję zapisów ustawy FCPA.

Jak poinformowała w wydanym 27 września 2011 roku komunikacie Komisja, walką z korupcja - na czele wyspecjalizowanej jednostki funkcjonującej w jej ramach - kierować będzie Kara Novaco Brockmeyer. Dotychczas  pełniła ona funkcję wicedyrektora wydziału odpowiedzialnego za egzekucję przepisów, na straży których stać ma SEC. Na tym stanowisku odpowiedzialna była za nadzór nad szeregiem złożonych dochodzeń prowadzonych w sprawie naruszenia przepisów zabraniających posługiwania się przekupstwem przy okazji ubiegania się o kontrakty poza granicami Stanów Zjednoczonych.


Na poczet jej zasług Komisja zalicza m.in. doprowadzenie do pomyślnego końca postępowań przeciwko takim gigantom, jak Halliburton i Technip czy ENI, dzięki czemu amerykański budżet w zasądzonych grzywnach odzyskał około 1,2 miliarda dolarów.

W zamieszczonym na stronie SEC oświadczeniu dotychczasowy przełożony Brockmeyer, Robert Khuzami, zachwala, iż jej zdolności z pewnością przysłużą się jednostce i priorytetowi, jakim dla Komisji jest walka z międzynarodową korupcją.Źródło:

http://www.sec.gov/news/press/2011/2011-192.htm

 

 

do góry